Çizim Geliştirme Egzersizleri

Çizim Geliştirme Egzersizleri

Bugün sizlere çizim geliştirme egzersizleri konusunda resim kursu İzmir temsilcisi olarak detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra çizim geliştirme egzersizleri konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

Çizim-Geliştirme-Egzersizleri

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Isınma Egzersizleri
– Çizim Geliştirme Egzerizleri
Dilerseniz sizler için detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Çizim Geliştirme Egzersizleri” isimli yazımıza geçiş yapalım.

Bugün sizlere çizim geliştirme egzersizleri konusunda resim kursu İzmir temsilcisi olarak detaylı bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir.


Çizim Geliştirme Egzersizleri

Çiziminizi geliştirebilmeniz için başlangıç seviyesine uygun iki adet egzersiz türü önerebiliriz: Isınma ve çizim geliştirme egzersizleri. Isınma egzersizi de çiziminizi geliştirecektir çünkü, ısınmadan çizmeye başlarsanız, ilk 15 dakikalık çizim süreciniz, çizimden ziyade ısınmaya harcanmış olacaktır dolayısıyla çizim için ayırdığınız vaktin ilk 15 dakikası haybeye gitmiş olacaktır. Dilerseniz sizler için bu egzersizleri ayrı başlıklar altında inceleyelim.

Isınma Egzersizleri

Isınma egzersizleri, çizim kariyeriniz ve gelişiminiz için gerçekten çok önemli roller oynar. Nasıl ki spor yapmadan önce insanlar, spor yapacakları yeri, yani bedenini ısındırıyor, spora hazırlıyorsa -ki bu ısınma 15 dakikadan uzun sürüyor- siz de, uygulayacağınız eylem için yani resim çizmek için, resim çizerken kullanacağınız yerlerinizi ısındırmanız gerekiyor. Gerek fiziksel gerek mental olarak ısınmaz ve hazırlanmazsanız, istediğiniz resimleri hiç bir zaman çıkartamazsınız.

Peki bu ısınmayı nasıl yapabilirim?

Öncelikle mental ısınmaya bir bakalım:

  • Zihninizi boşaltın
  • Sakin ve sizi rahatlatan müzikler dinleyin
  • Kafanızı yoran her şeyden gerçekten uzaklaşın
  • Çizme istediğiniz bir konu var ise o konuya odaklanın

Şimdi ise fiziksel ısınmaya bir bakalım:

  • Gün içerisinde her boş kaldığınızda bir şeyler karalayın
  • Aklınıza gelen her şeyi çizin
  • Parmaklarınızı teker teker ve sakince oynatın

Çizim Geliştirme Egzersizleri

Çiziminizi geliştirebilmeniz için uygulayabileceğiniz tek egzersiz, sürekli resim çizmek, yeni teknikleri öğrenip uygulamak olacaktır. Dolayısı ile gün içerisinde kaleminizi ya da fırçanızı hiç bir zaman elinizden düşürmemeniz, sürekli çizmeniz gerekmektedir. Eğer bunu yaparsanız, kısa sürede gelişiminizi takip edebilirsiniz.