Güzel Resim Çizmeye Başlamak

nasıl güzel resim çizerimGüzel resim çizmek sadece bir yetenek meselesi değildir, doğru tekniği bilmeniz doğru gözlem yapmanız gibi bir çok ufak unsur bir araya geldiğinde güzel resim ortaya çıkacaktır. Bu yazımızda güzel resim çizebilmek için gerekli bütün ipuçlarına ulaşabilir ayrıca aşağıdaki konu başlıkları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz;

1- Güzel resim nasıl çizilir?
2- Karakalem nasıl çizilir?
3- Güzel resim çizmenin püf noktaları nelerdir?
4- Güzel resim çizebilmek için ne yapmak gerekir?

Lafı çokta dolandırmadan asıl konumuza gelelim. Peki nedir resim kursunda da öğretilen bu ipuçları. Çizime nasıl mı başlayacaksınız? İşte 5 maddede yapmanız gerekenler.

1. Tekniğinizi geliştirin.

Doğru teknik her zaman önemlidir. Ayrıca el-göz koordinasyonunuzu geliştirmenizin de çok faydasını göreceksiniz. Bunun için sıkıcı gibi gelse de egzersizlerden kaçınmayın. Unutmayın ne kadar ekmek o kadar köfte! Çalışmalarınızdan sonuç alamıyor gibi gözükseniz dahi ilerleyen zamanlarda meyvelerini toplayacağınızdan şüpheniz olmasın.

 2. Araç gerecinizi tanıyın.

Kullanacağınız doğru aracı seçmekte cesur olun. Denemekten korkmayın. Yeni malzemeler öğrenin. Merak sanattaki en büyük yardımcınızdır. Yeniliklere açık olun. İnanın keşfettiğiniz farklı materyaller ve stiller resminize özgün katacak ve size sanat dünyasında ayrı bir yer açacaktır.

 3. Basit perspektifte soru işaretiniz kalmasın.

Doğru görünen resimlerin ilk kuralı doğru açıdan bakmaktır. Her zaman doğru şekilde perspektif vermeye özen gösterin. En ufak hata göze batacaktır, unutmayın. Bu maddemiz için aslında çok güzel bir söz var ”bakmakla görmek aynı şey değil” siz de bakmayın görmeye odaklanın!

 4. Eskiz defteri tutun.

Her iyi sanatçının iyi bir akıl defteri vardır. Doğru eskiz defterini tutmayı öğrenin. Örnekler inceleyin. Biriktirin. Kesin, yapıştırın. Başucu kitabınızı kendiniz yazın. Kendinizi alanınızda ne kadar doldurursanız o kadar farklı şeyler ortaya koyabilir ve o kadar üst yapıtlar çıkarabilirsiniz.

 5. Sanatçılarla tanışın.

Forumlara üye olun. Ortak platformlarda buluşmaya özen gösterin. Unutmayın her yeni insan sizin için yeni bir deneyimdir. Kim bilir belki de hayatınızı değiştirecek bilgiler bir sonraki tanışacağınız insanda. Herkesten bir şey kapmaya çalışın ortaya koyduğunuz her çalışmadan da kendinize ders çıkarın ve bir sonrakinde neyi daha iyi yapabileceğinizi görün.

Siz de resim tekniklerini, güzel resim çizmeyi kısa zamanda ve doğru kaynaktan öğrenmek istiyorsanız resim kursu İzmir sitemizi mutlaka incelemenizi öneriyoruz!