Herkes Resim Yapabilir Mi ?

İstenilen yüzeye gördüklerinizi, hissettiklerinizi aktarmaktır resim çizmek. Duygu ve düşünceleri aktarma sanatıdır.

  • Resim çizmek istiyorum ama çizemiyorum
  • Hiç yeteneğim yok
  • İlkokuldayken dahi kötü çizerdim

Düşüncelerinden kurtulmanızın zamanı geldi. Resim kursu İzmir olarak doğru bir eğitim ile kısa sürede herkes resim yapabilir mi, insan yüzü çizimi, kolay resim çizimleri nasıl yapılır ve bunlar gibi onlarca sorunun sizin için cevabını veriyoruz. Evet ! Gelin o soruları hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim ;

Resim Yapmaya Nasıl Başlanır?

Resim de diğer sanat dalları gibi insanların kendi içinde olup bitenleri ya da gözlemlediği şeyleri aktarma biçimlerinden biridir. Resim çizmeye başlamanın ilk adımı bu işi gerçekten istemektir.İzmir resim kursu ücretsiz deneme derslerine katılmak kendiniz için resim çizmeye başlamak açısından atabileceğiniz ilk adımdır. Bugün kendiniz için bir adım atın ve uzun zamandır ertelediğiniz hayallerinizin peşinden gidin ! Onlarca güzel insanın bulunduğu, güzel muhabbetlerin yapıldığı, sanat dallarının iç içe olduğu sıcak bir aile düşünün, aramızda her zaman sizin için yerimiz var.

Resme Yeni Başlayanlar Ne Çizmeli ?

Resme çizmeye başlayanların merak ettiği ilk sorulardan biri de budur. Resim çizmeye tabi ki de teknik çizimler yaparak başlamak yanlış olacaktır. Alışma evresi dediğimiz bu adımda sizlerin resmi daha çok sevmeniz için kişiye özel müfredat oluşturuyor ve ilginizi arttırmaya odaklanıyoruz. Kalem tutuşundan başlayarak önce düz çizgiler sonrasında yatay çizgiler derken resim çizmek üzerine hakimiyetinizi arttırıyor ve sonrasında gelen haftalarda karakalem çizim tekniklerine geçiyoruz. Işığın geliş yönünün dahi baktığınız objeyi ne kadar değiştirdiğini fark etmişsinizdir. Sizlere bu bakış açısını kazandırmak ve kendinizi daha da iyi bir seviyeye getirmeniz için en basitten en zora doğru bir program hazırlıyoruz.

Karakalem Nasıl Öğrenilir ?

Kalem tutuş tekniği öğrenildikten sonra ki aşama karakalem çalışmalarıdır. Karakalem çalışmalarında önce basit objeler en dış hatları ile çizilmeye başlanır ve zaman içerisinde bu çizimler detaylandırılarak devam edilir. Detayların eklenmesi ve gölgelendirme yapılması ile birlikte çizimler daha canlı bir hale gelmektedir. Karakalem çizmek uzun bir süreçtir ancak Resim dersi İzmir olarak bu süreci en verimli şekilde geçirmeniz için elimizden geleni yaparak sizlerin gelişimine katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağız.

Çizime Yeni Başlayanlar İçin Kolay Çizimler Nelerdir ?

Çizime yeni başladıysanız çok zor çalışmaları tekrar etmek sizin resimden uzaklaşmanıza neden olabilir. Adım adım gitmek, en basitten en zora doğru ilerlemek isteğinizin kırılmaması açısından oldukça önemlidir. Resim çizmeye yeni başladıysanız temel obje çalışmaları yapabilir ve gördüklerinizi en basit hali ile kağıda aktarmaya çalışabilirsiniz. Eğer dış hatları aktarma konusunda gelişim gösteriyorsanız bu aşamadan sonra çalışmalarınıza detaylar ekleyebilirsiniz.

Herkes Resim Yapabilir Mi ?

Evet herkes resim yapabilir.  Resim çizmek sanıldığının aksine bir yetenek değil disiplinli bir çalışma işidir. Yetenek, resim çizme işinin % 30 ‘dur. Geri kalanı tamamen disiplinli bir çalışmadır. Yeterli zaman ve emek harcandıktan sonra herkes resim yapabilir.