İlginç Karakalem Çizimler

Resimlerin çizimleri gayet başarılı gayet güzel fakat bu ilginç resimlerde önemli olan o yaratıcı fikir! Her resimde, her karakalem çizimde bir birinden ilginç fikirler var.

İşte resim çizmek böyle bir şey, önce tekniği öğreniyorsunuz ve güzel resim çizmeye başlıyorsunuz daha fikirlerinizle, yaratıcı düşüncelerinizle resim tekniğinizi harmanlayıp ortaya böyle mükemmel şeyler çıkartıyorsunuz!

resim dersi

resim kursu izmir karşıyaka (1) resim kursu izmir karşıyaka (2) resim kursu izmir karşıyaka (3) resim kursu izmir karşıyaka (4) resim kursu izmir karşıyaka (5) resim kursu izmir karşıyaka (6)

http://adsoftheworld.com/media/print/animaster_animation_school_bike?size=_original
http://adsoftheworld.com/media/print/animaster_animation_school_bike?size=_original

resim kursu izmir karşıyaka (8) resim kursu izmir karşıyaka (9) resim kursu izmir karşıyaka (10) resim kursu izmir karşıyaka (11) resim kursu izmir karşıyaka (12) resim kursu izmir karşıyaka (13) resim kursu izmir karşıyaka (14)

Resim yapmadaki ilk amaç ruh dinginliğidir. İçsel düşüncelerin dışarı yansıma biçimidir ve yaş gözetmeksizin ilgi duyulması gereken bir sanattır.

Resim derslerinde kendi yeteneğinizi keşfetme şansını bulacaksınız. Teknik bilmeyen insanın, kendi yeteneğinin farkına varması imkânsızdır. Resim derslerinde öğrendiğiniz akademik ve teknik bilgiler, sizin resimde hangi alana yönelmeniz gerektiği konusunda size yol gösterir.

Desen, kara kalem, yağlı boya, akrilik gibi birçok uygulama alanı mevcut resim sanatında. Her biri farklı yetenekler istiyor. Her birinde farklı duygular var. Kara kalem yapan birini anlamak için kara kalem sanatını icra ediyor olmanız gerekir. Onlarca ressama tek bir düz çizgi dahi çizdirseniz, o düz çizgideki duygu yansıması başka olacaktır. İşte resim kursunda bu incelikleri öğrenecek ve kendi sanatınıza yön vereceksiniz. Biraz önce bahsedilen dalların kendine özgü eğitim sistemleri bulunmakta. Kara kalemde geometrik form, renk skalası gibi çalışmalar yaparken; yağlı boya bir resim yapmadan önce ise renk bilgisi ve ölçü alma yöntemleri ile teknik eğitiminizi ilerletmiş olmanız gerekmektedir.