İzmir Resim Kursu Bornova

İsteyen Herkes Güzel Resim Çizebilir!
İsteyen Herkes Güzel Resim Çizebilir!

Art’n More resim kursu öğrencilerine sanat eğitimi vermenin yanı sıra kendilerini keşfetme, sınırlarını genişletme fırsatı da vermektedir. Mine Atalay önderliğinde gerçekleştirilen sanat çalışmalarında Art’n More resim kursumuz sizlere pedogojik eğitim almış sanatçı ve eğitmen kadrosuyla ….?….. da hizmet vermektedir. Art’n More resim kursumuz öğrencilerimizi Hobi, Lise ve Üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerine hazırlanmalarında yardımcı olmakta resimsel anlamda kendilerini ifade edebilecekleri bir vizyon sunmaktadır.

Art’n More resim kursumuza gelen öğrencilerimizle birebir iletişim halinde olmak bizim için çok önemlidir. Çünkü gerekli olması durumunda anında müdahale ile yanlışların en aza indirilmesi, öğrencimizin görme gücünü doğru ve zamanında müdahalelerle desteklemek gerekir.

İlkokul ve okul öncesi grubumuzda; resim derslerimiz Pastel, Suluboya, Kuru boya çalışmalarının yanı sıra öğrencilerimizin üç boyutlu düşünme becerisini ve küçük kas gelişimini desteklemek için daha çok günlük kullanım eşyaları ve atık malzemeler kullanarak geliştirdiğimiz kukla yapım atölyemiz ile desteklenmektedir.

Art’n More resim kursumuza gelen Fakültelerin Güzel Sanatlar bölümlerine hazırlık öğrencilerimiz daha önce çizim eğitimi almış olsalar bile ilk olarak çizgi eğitimiyle başlarlar.

Daha sonra:      Natürmort Çizimi:  ( obje- nesne- düzenek çalışması)

Desen çizimi:  ( Canlı modelden çizimler, kemik, kas çalışmaları.)

İmgesel çizimi:  (Hayal gücünü kullanarak perspektif kurallarına uygun çalışmalar)

Bu üç ana sınav eğitiminden sonra akademiye hazırlanan öğrencilerimizin seçmek istediği fakültelerin bölümlerinin hazırladığı sınavlara göre sınava üç ay kala Renkli çalışmalar yapılmaktadır.

Art’n More resim kursumuz yetişkinler için oluşturduğu hobi atölyesinde de akademik olarak eğitim vermektedir. Hobi kursumuzda da öğrencimizin çizgisini güçlendirmek, desen çizimini iyi duruma getirmek önemlidir. Çünkü Yağlı Boya ve Akrilik Boya çalışmalarımızın temelini çizgimizin gücü oluşturacaktır.

Bu şekilde öğrencilerimizi çalıştırmamızın sebebi tüm öğrencilerimizin belirli bir sistem ve düzen içerisinde eğitim almasını sağlamaktır.

İzmir resim kursu