Eğlencenin Adresi Resim Dersleri

İnsanlığın var olduğu andan beri resimde var olmuştur. Bir yüzey üzerine çizgi ve/veya renklerle yapılanhatta günümüzde kavramsal bir boyutta ele alınması ile hemen her tür malzemenin de kullanıldığı bir anlatım tekniğidir. Resim yapma sanatıyla ilgilenen kişiye de ressam adı verilmektedir. Siz de ressam olmak yolunda bir adım atabilirsiniz, hobi amaçlı ya da profesyonel amaçlı!

Sizde ressam olmak ve birbirinden güzel ve farklı resimler ile kendinizi ifade etmek istiyorsanız bu eğitimi almalısınız. Tabii daha da ileri gidip güzel sanatlar bölümlerinde okumak istiyorsanız yetenek sınavları için yine bir resim teknikleri kursu görmenizde büyük fayda olacaktır.

Güzel sanatlar dalları içinde neden Resim?

Resim, bir insanın iç dünyasını ve duygularını en iyi ifade eden renkler kullanılarak yapılmaktadır. Resim teknikleri ile birlikte resim yapmaya başladığınızda kendinizi çok daha iyi ifade ettiğinizi göreceksiniz. Yaşamın tekdüzeliğinden kurtulup renkler ile bambaşka bir dünyaya geçiş yaptığınızı göreceksiniz. Resim kursumuzda çalışmaya başladığınızda sizin gibi düşünen insanlar ile de tanışıp yepyeni bir aileye sahip olacaksınız.

Resim Kursumuzda neler var?

Tüm resim yapma tekniklerini göreceğiniz gibi sadece tek bir teknik üzerine de yoğunlaşmayı seçebilirsiniz. Bunlar; Karakalem, Yağlı boya, Pastel boya, Sulu boya, Akrilik olabilir. Hangi tekniği seçerseniz seçin genel kalıpları, Renk bilgisini ve Perspektif eğitimini alacağınız şekilde ders programınızı düzenlemekteyiz. İstenir ise ayrıca desen çizimleri, iç ve dış mekân perspektif çizimleri, imgesel kompozisyon çalışmaları da yapılmaktadır.

Resim öğrenmenin yaşı nedir?

İnsanoğlunun ilk verdiği iletişim becerisi konuşmadan sonra yazmadır. Yazı çocuklarda figür ve imgeler olarak ortaya çıkar. Bu yüzden resim öğrenmek için üç yaş ve üstü gayet uygundur. Çocuklar için ayrı öğrenme teknikleri kullanılır. Çok daha yatkındırlar. Yetişkinlerden çok daha kolay kavramaktadırlar. İç dünyaları da çok farklı olduğu için çok renkli resimler ortaya çıkarabilirler.

Resim kimden öğrenilir?

Resim pek tabiki öncelikle bir yetenek sanatıdır. Ama aynı zamanda da yetenekli, eğitimli ve tecrübeli bir eğitimci ile de öğrenilir ise ancak pek çok yetenek ortaya çıkabilmektedir. Güzel sanatlar mezunu ve senelerini bu sanata adamış eğitimcimiz ile her öğrencimiz kendini özel ve yetenekli hissedecektir.

Size özel dersler düzenleyebildiğimiz gibi aile içinde bir yer edinip, grup derslerimize de katılım sağlayabilirsiniz.

Güzel sanatlar ile ilgili bir bölüm kazanmak için olan derslerimiz farklı gruplar ve branşlar halinde sunulmaktadır. Tercih edeceğiniz branşlara ait özel programlar, teknik ve eğitimlerde verilmektedir.

Resim Kursumuza Ulaşmak için;

Ailemize katılmak için 0507 95 96 333 numaralı telefondan bize ulaşmanız ve ücretsiz resim deneme dersi için randevu almanız yeterli olacaktır.