Karakalem Kursu İzmir

Resim yapmak için kabiliyetinizin olmasından önce resim yapmayı istemeniz gerekmektedir. İstek ve teknik bilgi ile resim kabiliyetinizi geliştirebilir, harika resimler yapabilirsiniz. Resim kursuna başlamakla birlikte ilk olarak karakalem çizim tekniklerini öğrenirsiniz. Karakalem çalışması yaparken resme dair çizgi, desen ve kroki hakkında bilgi sahibi olursunuz. Öğrendiğiniz bilgileri pastel, sulu boya ve yağlı boya resimlerde de kullanırsınız.

karakalem-kursu-izmirKarakalem çizim tekniklerinde ilk olarak çizgi çalışması yapılır. Düz çizgi, oval çizgi ve spiral çizgi çalışmaları ile karakalem tekniklerini öğrenmeye başlarsınız. Doğada bulunan birçok eşya daire, oval, üçgen, kare ve dikdörtgen şekillerden oluşur. Eğri çizgiler ile ahenk sağlanır. Kalın, ince, çift, paralel, kırık ve eğri çizgilerin kullanımı karakalem çalışmaları ile öğrenilir. Karakalem çalışması yaparken, kroki kullanılarak şeklin formunu vermeye yardımcı olunur. Desen çalışmaları ile de cismin son hali meydana getirilir. Karakalem çizim teknikleri aşamalı olarak öğretilir. Her teknik üzerinde yeterince çalışıldıktan sonra diğerine geçilir. Tüm teknikler öğrenildikten sonra profesyonel olarak çizim yapmak mümkün olur.

Karakalem çizim tekniklerinde objelerin aksi çok dikkat isteyen bir çalışmadır. Güneş ve gölge kavramları ile objelerin şekilleri oluşturulur. Son olarak karakalem çizim tekniklerinde ölçü alımını öğrenmek gerekir. Objelerin genişlikleri, uzunlukları kalem yardımı ile ölçülür. Objeden uzaklığa ve objenin açısına göre ölçüler arasında farklılıklar olur. Alınan ölçüyü kâğıda aktarmak karakalem çizim tekniklerinin en önemli çalışmalarındandır.

Karakalem Resim kursuyla ilgili ücretsiz deneme dersi ve çok daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.
Karakalem Resim Kursu İzmir