Yağlı Boya Resim Kursu İzmir

Yağlı boya resim sanatı 15.yüzyılın başlarından itibaren yapılmaktadır. Resim yaparken kabiliyet kadar teknik bilgi sahibi olmak da gerekmektedir. Teknik bilgiye sahip olan kişiler rahatlıkla yağlı boya çalışabilirler. Her yüzyılda yağlı boyanın tekniklerine bir yenisi eklenmiştir ve günümüzdeki halini almıştır.

yağlı-boya-kursu-izmirYağlı boya resim kursuna başlamakla birlikte yağlı boya hakkında bilmeniz gereken her şeyi detaylı olarak öğrenirsiniz. Yağlı boya malzemeleri hakkında bilgi sahibi olursunuz. Yağlı boya resim yaparken, yapmak istediğiniz resim için kullanacağınız malzemeleri bilmek son derece önem arz eder. Tuval, boya, yağ, paket, fırça, spatula, bıçak ve gratuvar, yağlı boya resim için olmazsa olmaz malzemeler arasındadır. Resim yaparken 3 tür çizgi kullanılır. Bu çizgiler; düz çizgi, spiral çizgi ve yuvarlak çizgidir. Yağlı boya resim yaparken, çizgilerin uyumu oldukça önemlidir. Resim kursuna başladığınız zaman ilk olarak karakalem teknikleri size öğretilir. Resme dair çizgileri, kroki ve desenlerini ayrıntılı olarak öğrenir ve uygularsınız. Bu öğrendiğiniz teknikler tüm resimlerinizde kullanabileceğiniz bilgilerdir. Yağlı boya çalışmalarınızda da bu teknikleri kullanırsınız.

Yağlı boya resim yaparken, düşüncelerinizi tuvale yansıtırken öncelikli olarak aklınızda şekillendirmeniz ve tuval üzerinde ölçü almanız gerekir. Aklınızda kurduğunuz kompozisyonu belli bir ölçü ile tuvale aktarmanız gerekir. Objelerin aksini, peyzaj tekniklerini ve türlerini yağlı boya resim kursunda detaylı olarak öğrenirsiniz. Kısa süre içerisinde yağlı boya tablolar yapmaya başlarsınız.

Yağlı Boya Resim kursuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi ve ücretsiz deneme dersi için aşağıdaki adresten bilgi alabilirsiniz.
Yağlı Boya Resim Kursu İzmir