Resim Çizerken Sıklıkla Yapılan Hatalar

Resim Çizerken Sıklıkla Yapılan Hatalar

Resim Çizerken Sıklıkla Yapılan Hatalar

Bugün sizlere resim çizerken sıklıkla yapılan hataları listeleyerek, sizlerin de yaptığı hatalar var ise çözümlerini bulup, düzeltmenize yardımcı olabileceğimiz bir yazı hazırladık. Resim kursu İzmir seviyesinde sizlere sunduğumuz bu yazıyı okuduktan sonra çok memnun kalacaksınız!

Resim Çizerken Sıklıkla Yapılan Hatalar

Aklınızda şu sorular mı var:;

+ Resim çizerken sıklıkla yapılan hatalar nelerdir?

+ Resim çizerken bir şeyleri yanlış yapıp, yapmadığımı nasıl anlayabilirim?

+ Resin çizerken neler yapılmamalı?

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınızda oluşabilecek diğer tüm potansiyel sorularınızın cevaplarını bu yazıda bulabileceksiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Yeterli Çalışmamak

Resim de diğer sanat dalları gibi nankörlükler yapabiliyor. Eğer resim çizmeyi 1 hafta bile olsa bırakırsanız, bildiğiniz bir kaç şeyi unutabilirsiniz. Dolayısıyla sürekli ve devamlı olarak öğrendiklerinizi tekrar etmeli ve sürekli yeni bir şeyler öğrenmelisiniz. Bizim size tavsiyemiz günde minimum 1 saat resim çalışmaktır fakat bu da yeterli olmayacaktır, resim kursu İzmir hizmeti sunan bir kurum olarak biz öğrencilerimize 1 saatten fazlasını çalmalarını öneriyoruz


Uzun Süreler Taklit Etmek

Çoğu resim öğrenmeye çalışan kişi, “Ben resim çizebiliyorum” dedikleri aşamadan sonra kendilerini test etmek için ünlü ressamların resimlerini taklit etmeye başlar. Fakat bazı kişiler bu durumu abartıp, düzenli olarak taklit çalışmaları yapar ve bu durumun da fazlası her şeyde olduğu gibi yarardan çok zarar teşkil eder. Bu kişiler için bir süre sonra doğaçlama çizilen resimler ister istemez taklit edilen resimlere benzemeye başlar. Taklit etmek hiç bir zaman hiç kimseyi geliştirmez, kendiniz olun ve kendi hayal gücünüzü resmedin.


Teknikleri Öğrenmemek

Tabi ki de bir süre sonra herkesin kendi çizim tarzı olacaktır fakat resim çizmek için var olan teknikleri öğrenmez iseniz bazı çizimlerinizde bir şeylerin eksik olduğunu düşünmeye başlarsınız. Bazı teknikler öğrenilmesi ve uygulanması gereken tekniklerdir. Bir ağacı çizerken teknik kullanmazsanız o çizim teknik kullanılmış bir çizime göre eksik hissettirir. Dolayısıyla kullanmayacağınızı bile düşünseniz o tekniği öğrenmelisiniz. Bir gün mutlaka karşınıza çıkacaktır.


Eğer resim kurslarının nasıl işlediğini ve resim kurslarında neler yapıldığını merak ediyorsan “Resim Kursu İzmir” isimli yazıyı okuyarak, resim kursları hakkında bilmen gereken her şeyi öğrenebilirsin.