Resim Çizmek İçin Bir Yaş Sınırı Var Mı?

Resim Çizmek İçin Bir Yaş Sınırı Var Mı?

Resim çizmeyi öğrenmek istiyorsunuz fakat, resim çizmeyi öğrenmek veya resim kursuna gitmek için bir yaş sınırı olup olmadığı konusunda endişeleriniz mi var? Aklınızda şu sorular mı var;

resim çizme yaşı

♦ Resim çizmeyi öğrenmek için bir sınırı var mı?

♦ Resim çizmeye başlamak için en uygun yaş kaçtır?

♦ Yaşımın, resim çizmeme ne gibi etkileri var?

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınızda oluşmuş veya oluşabilecek bütün soruların cevaplarını bu yazıyı okuduktan sonra alacaksınız. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Resim Çizmek ve Yaş Arasındaki Bağlantı

Resim çizmeyi öğrenmek için bir yaş sınırı yoktur. Eğer fiziksel açıdan, gerekli özellikleri karşılıyorsanız tek ihtiyacınız olan şey, resim çizme isteği olacaktır. Resim çizmeye başlamak için en uygun yaş 4’tür. Resim çizmeye ne kadar erken başlanılırsa o kadar hızlı yol katedip o kadar çok şey öğrenirsiniz. Yetişkinlerin akıllarında hep şu cümle olur “Bu yaştan sonra resim çizmeyi nasıl öğrenicem?” emin olun resim çizmenin, resim kursuna gitmenin veya öğrenmenin bir yaşı yoktur. 60-70 yaşından sonra da resim çizmeyi öğrenebilirsiniz. 4 yaşında resim çizmeye başlayacak çocukla aranızdaki tek fark, o çocuğun daha fazla zamanı olabilmesi ve elinin resim çizmeye daha çabuk alışacak olması. Ancak bu etkenler de çok aşırı zorluk çıkartan etkenler değildir. Lafın özü, resim çizmeyi öğrenmek ve çizmek istedikten sonra, günde 1 saat yapılan çalışmayla bile en fazla 3 ayda güzel resimler çizmeyi öğrenirsiniz. O yüzden bu tarz sorularla bahaneler bulmayın onun yerine oturun ve çizin!


Ayrıca, iyi resim çizme teknikleri ve yöntemleri ile alakalı çok güzel bir yazı önereceğiz sizlere, eğer bu teknikler hakkında detaylı bilgilendirme almak istiyorsan “Güzel Resim Çizmenin Yolları” isimli yazıyı okumanı tavsiye ederiz.