Resim çizmeye nereden başlamak gerekir ?

Resim kursu İzmir sizlere resim çizmek istiyorsunuz ancak nereden başlamanız gerektiği hakkında bir fikriniz yok ve bu konuda yardıma ihtiyacınız var. ‘’Resim çizmeye nereden başlamak gerekir?’’ adlı yazımızın ilerleyen bölümlerinde aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz;

  • Resim çizmeye başlayacaklara tavsiyeler
  • Resim çizmeye nereden başlanır?
  • Resim derslerinde uygulanması gereken aşamalar nelerdir?

Resim Çizmeye Nereden Başlamak Gerekir?

1-) Resim çizmeye ilk kez başlayacaksanız bizim tavsiyemiz; karakalem
Resmin büyülü dünyasına adım atmaya niyetlisiniz, aklınızda oluşan bir çok görüntüyü bir an önce resmetmek ve somut bir şey elde etmek istiyorsunuz, haklısınız da! Ancak kullanılacak renklerin, boyaların, karmaşık çizgilerin içine bu kadar girmeden önce biraz karakalem çalışmaya ne dersiniz? Karakalem dersleriyle temelinizi sağlıklı şekilde oluşturabilir ve bu çalışmalarda ilerleme kaydetmenizin ardından daha ileri düzey efor gerektiren çalışmalara geçiş yapabilirsiniz.

2-) Ünlü sanatçıların çalışmalarını inceleyin!
Bu konuda internet önümüzdeki en büyük ve mutlaka kullanılması gereken bir kaynak! Yeni-eski demeden ilgili olduğunuz dönemi keşfedin ve o dönemin ressamları hakkında bilgi edinin, çalışmalarını takip altına alın. Unutmayın ki bu ressam adayları için bulunmaz bir nimet ve ilham kaynağı, bu kaynağı sonuna kadar sömürün! Emin olun yalnızca gözünüzü doyurmakla kalmayacak, ellerinize de keşfedecek yenilikler katacaksınız.

3-) Adım adım gidin ve çizgi çizmediğiniz bir güne merhaba demeyin!
Güzel resim çizmek isteyenler için en önemli aşamalardan biri de çizgisiz gün geçirmemekten geçiyor. Unutmayın ne kadar pratik, o kadar mükemmelliğe doğru giden bir yol demektir. Siz de güzel resim çizmeyi başaracağım, kararlıyım diyorsanız mutlaka ama mutlaka her gün kalemi elinize alıp bir şeyler ortaya çıkarmaya çalışmalı ve yılmamalısınız. Unutmayın demirin şekillenmesini sağlayan vuruş ilki değil sonuncusudur! Sizde emeklerinizin karşılığını alacağınız zamanı düşleyin ve aralıksız çalışmalarınıza devam edin. J

4-) Resim ekipmanlarından kaliteli olanlarına yönelin.
Evet standart malzemelere göre iyi derece malzemeler daha pahalı olabilir, ancak kullanımda sunduğu rahatlık ve ortaya çıkan ürününün görüntüsünün estetikliği açısından bu konuya mutlaka dikkat etmenizi öneriyoruz. Unutmayın malzemelerinize yapacağınız ödemeler masraf değil, çalışmalarınıza yönelik yatırımdır. Bu yüzden çalışmalarınızı yapacağınız kalem, boya ve benzeri malzemeleri iyi derece bir kaliteden seçmenizi öneriyoruz, aradaki farklılıklara emin olun siz bile şaşıracaksınız!

5-) Doğru perspektifi yakalamaya çalışın!
Bakış açınızın doğruluğu resim çizerken oldukça büyük önem taşıyor.

Düşüncelerinizi kağıda aktarmanın doğru adresi İzmir resim kursu !