Resim Kursu Hakkında: Ertelemeyin!

İsteyen Herkes Güzel Resim Çizebilir!
İsteyen Herkes Güzel Resim Çizebilir!

Bu yazımız resim kursuna başlamak isteyip sürekli ertelen kişiler için.
Umarım resim kursu yazımızı okuyan kişiler bu konuda cesaretlenecek ve kendileri için bir adım atacaklardır! Yazının özetini baştan söyleyelim resim çizmek bir yetenek işinden çok doğru bir eğitim işidir ve isteyen herkes güzel resim çizebilir hem de kısa sürede! Resim kurslarının amacı resim çizmeye istekli olan kişilere kısa sürede güzel resim çizmeyi öğretmektir!

Buradan öğrencilerimizin daha sadece 1. ay sonunda çizdikleri çizimleri görebilirsiniz umarım bu çizimler sizi de cesaretlendiricektir, önceden de dediğimiz gibi doğru resim kursundan eğitim almak çok önemlidir!
http://resimkurslariizmir.com/ogrenci-cizimleri/

Okul sıralarında dersten sıkıldığımızda bir çoğumuz defterimize bir şeyler karalamışızdır.
Dersi dinlemek yerine bir şeyler çizip ya da değişik şekillerde ismimizi yazmışızdır. Aynı zamanda güzel resim çizen arkadaşlarımıza da özenip imrenmişizdir vay be ne güzel çiziyor diye!

Resim çizmek bir yetenek diye düşünmüşüzdür çoğu zaman, evet resim çizmek bir yetenek fakat her yetenek geliştirilebilir. Resim çizmeye başlamak için mükemmel resim çiziyor olmaya gerek yok. Bu konuda çok güzel bir söz var “Başlamak için mükemmel olmanıza gerek yok ama mükemmel olmak için başlamanıza gerek var!”.

Hayatta sürekli bir şeyleri erteliyoruz, yarına bırakıyoruz, öbür güne bırakıyoruz, önümüze bazı eşikler koyuyoruz,
şu da hallolsun ondan sonra şunu yapmaya başlıycam diye. Örneğin sınavlarım geçsin resim kursu almaya başlayayım, bizim şu ev işleri geçsin resim kursuna başlayayım, ya da şu bayramı atlatalım resim dersini ayarlarız! Ne yazık ki öyle olmuyor, sürekli erteliyoruz. Oysaki tek yapmamız gereken bir anlık bir kararla bir cesaretle aramanız ve derslere başlamanız!

İsteyen herkes güzel resim çizebilir! Resim çizmek doğru bir eğitimle kolay bir iş! Resim derslerine gelen öğrencilerimiz kısa sürede aldıkları sonuçları gördüklerinde kendileri bile şaşırıyorlar! Sadece yetenek tek başına yetersiz olacaktır, sadece yetenek bir işe yaramayacaktır bunun işlenmesi gerekir!

Resim çizmek yemek yapmak gibidir, yetenek ise yemeği yapacağınız malzemelerdir.
Malzemeler ne kadar iyi olursa olsun yemeği yapacak kişi yemek yapmayı bilmiyorsa iyi bir sonuç çıkmayacaktır. O yüzden önce yemek yapmayı öğrenmek gerekir!

Resim çizmek için resim kursu öğretmenlerimiz gerekli tüm bilgileri size aktarıyor ve çok kısa sürede güzel resim çizmenizi sağlayacak teknikleri size öğretiyor!

Ben yapamam ben beceremem diye düşünmeyi bir kenarı bırakmak gerek.
İlkokula başlarken okuma yazma bilmiyorduk bir çoğumuz ve okula gidip okuma yazma öğrendik, bunun için de çekinmedik ben okuma yazmayı öğrenemem diye düşünmedik ve ben yapamam diye çekinmedik ve de öğrendik okumayı yazmayı!

Şimdi de aynısını resim için yapabiliriz. Resim çizmek için de bir eğitim aldığımızda kesinlikle güzel resim çizebiliriz. Eğer çok çekiniyorsak bir arkadaşımızla beraber resim eğitimi almaya başlayabiliriz ama onu da cesaretlendirmemiz gerekiyor.

Aklınıza takılan sorular varsa bizi arayıp ücretsiz resim deneme derslerimize katılabilirsiniz bu sayede gözünüzle görüp kendiniz de ikna olabilirsiniz. Hayatınızı daha fazla ertelemeyin, ilerde yapmadıklarınız ve yapamadıklarınız için pişman olmamak için…

Resim öğretmenlerimizden güzel resim çizmek isteyenler için bir kaç öneri; http://resimkurslariizmir.com/guzel-resim-cizmeye-baslamak/