Resim Kursu Verilen En Kaliteli Yer

Resim Dersleri
Resim Dersleri

Resim Kursu İzmir

Görsel sanat (resim) benim kesinlikle ilgi alanım diyorsanız ve resim çizmekten, hayal dünyamdakileri dışarı aktarıp paylaşmaktan keyif alıyorum diyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Sizlere en kaliteli birebir resim derslerini en uygun fiyata sunmak için buradayız.

Resim Nedir?

Resim, elde edilmek istenen bir yüzey üzerinde, çizgilerin ve aynı zamanda renklerin bir bütün haline getirilerek kullanıldığı, çağımızda ise ulaştığı durum kavramsal bir şekilde ele alındığı zaman birçok farklı türden malzemenin oluşturularak da kullanıldığı insanların bir nevi kendini ifade etme tekniği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Resim Kursunuzda neler öğreneceğim?

Resim Kursu İzmir ekibi olarak hobive özel yetenek sınavları ile öğrenci alan kuruluşlara hitabenhazır hale gelmek isteyen sizlere uygun dersler hazırlamakta ve aynı zamanda tüm dersleride birebir işlemekteyiz.

Resim derslerimiz içeriğinde bulunan çizgi, ışık, temel çizim teknikleri, tonlama, gölge aynı zamanda hacim, perspektif çalışmaları, doku çalışmalarımız, geometrik formların çizimleri,ölçü alma teknikleri, anatomik çalışmalar ve kompozisyon, canlı figürlerdış ve iç mekânlara yönelik olan çizimler gibi en temelden başlayarak konulara ayrıntılı bir şekilde sizler için değinilmektedir.

Özellikle kursumuzda siz kursiyerlerimiz için, sanat tarihine yönelik olan derslerin ayrıntılı bir şekilde yer verilmekte olan kurslarımızda, profesyonel ekibimizin de vereceği destek ile kendinizi ileri düzeyde geliştirme fırsatını kolaylıkla yakalamış olacaksınız ve aynı zamanda Güzel Sanatlar Fakülteleri yetenek sınavlarında yüksek oranda başarılar elde edeceksiniz.

Resim Kursu için en az kaç yaşında olmam gerekir?

Her yönüyle erken çocukluk yaş dönemlerinden sınırlamaya almamız gerekirse ortalama olarak 4 veya 5 yaşında çocuklar resim yapmaya başlayabilirler. Hobi amaçlı olarak resim kurslarına katılmak için ise, herhangi fiziki bir engel olmadığı takdirde herhangi bir üst sınır bulunmamaktadır.

Resim kursuna gitmek için yetenekli olmak şart mı?

Yetenek tabi ki her koşulda, resim kursu almakta olan bir kursiyerin, öğrenmiş olduğu teknikler sayesinde hayal dünyasındakileri çizime aktarım sürecini hızlandırmış olan bir faktördür. Yetenek resim çizebilmek için bir zorunluluk değildir. Resim Kursu İzmir ekibi olarak, resim çizebilmeniz için sizlerin sahip olduğu istek ve aynı zamanda disiplinli çalışmanın, motivasyonun, hayatınızda yetenekten daha çok etkili faktör olduğunu unutmamanızı isteriz.

Resim Kursu süresi ne kadar sürer?

Resim kurslarımız ayda 8 saat, haftada 2 saat şeklinde verilmektedir. Oluşturmuş olduğumuz düzenli bir çalışma ile en iyi sonuçlara en az 6 ay veya 1 yıl arasında ulaşabilirsiniz. Tabi ki bu süreler, sizlerin yeteneğine, azmine ve aynı zamanda en önemlisi motivasyonlarınıza bağlı olarak değişebilmektedir.

İzmir Resim Kursu’na Nasıl Ulaşırım?

Resim kursumuza İzmir Hatay, Balçova, Güzelbahçe, Bostanlı, İzmir Aliağa, Bornova, Güzelyalı, Buca, Karşıyaka, Konak, Narlıdere, Karabağlar, Urla, Yeşilyurt gibi diğer tüm bölgelerden rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.