Resim Yapmak

Resim Yapmak

Resim Yapma Teknikleri

resimKARA KALEM TEKNİGİ

Geçmişten günümüze tüm sanatçılar tarafından kullanılan kara kalemler, tek başlarına birer sanat eseri yaratsalar da, renkli çalışmalar için altyapı niteliği de taşıyabilmektedir. Tek renk üzerinden gölge vb. tüm oynamaları yapabileceğiniz kara kalem çizimlerinizle hayranlık uyandırabilirsiniz.

YAĞLI BOYA

Genelde manzara resimleri yapılan yağlı boyalar için dışarı çıktığınız anda oldukça fazla kaynak bulabilirsiniz.

Yağlı boya, uygulanması zor bir malzemedir. Dışarda çalışması zor olacağından öncelikle bu manzaraları kara kalem ile taslağını çalışmnız daha mantıklıdır.

PASTEL BOYA

Pastel öncelikle renkli ve canlıdır fakat  kuru bir teknik olduğu gibi pudramsı yüzeyi ışığın kurulmasını güçlendirir ve bu yüzden de hiçbir tekniğin ulaşamayacağı bir renk yoğunluğu taşır. Kurumasını beklemek gibi bir sıkıntınız olmayacağı gibi, oldukça uzun ömürlüdür ve oldukça fazla kullanım alanı sağlar.

SULUBOYA

Sulu boyalar,  adından da anlaşılacağı üzere, su ile karıştırıp çalışıldığı için bu adı almıştır. Sulu boya yapılırken bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Sulu boya şeffaftır ve boyanın altında kalan her iz görülür. Yan yana sürülen renkler, su nedeniyle hızlı bir şekilde kaynaşır  ve bu durum renkler arasında hoş geçişler sağlar.

GUAJ BOYA

 

Guaj boya suyla inceltildiği için bir çeşit sulu boya kabul edilir. Hem yağlı boyaya hem de sulu boyaya benzemektedir. Kapatıcı özelliği vardır ve kağıda sürülüp kuruduktan sonra renk tonları çok az değişir ve matlaşır.

Resim Kursu İzmir – Resim Dersi İzmir